15 sty 2014

7 SPOSOBÓW NA NOWY SALON

                                                       1. NOWY KOLOR

Zmiana koloru ścian jest jednym z najłatwiejszych sposobów odświeżenia salonu. To proste i nie zajmuje więcej niż jeden dzień. Kolor będzie wyglądał inaczej u nas w domu w świetle dziennym czy oświetlony sztucznym światłem a inaczej w sklepie. Dlatego warto wybrać kilka próbek kolorów jakie nas interesują i wypróbować farbę na ścianie w domu. Będziemy mieli możliwość sprawdzić, który kolor będzie najbardziej odpowiedni i podjąć decyzję na spokojnie.
2. ODMIEŃ MEBLE

Nie, nie trzeba od razu kupować nowych mebli. Nadal można uzyskać nowy styl w salonie, nawet jeśli nie możesz sobie pozwolić na nowe kanapy, fotele czy krzesła. Dobrym pomysłem będzie pokrycie czyli takie "ubranko" na sofę/krzesło. Są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i materiałowej, dzięki czemu można wybrać odcień współgrający z kolorem ścian. Będzie to też świetne rozwiązanie kiedy mamy już zniszczone meble, albo dzieci i zwierzęta domowe bardzo brudzą tapicerkę. Można wtedy wybrać ciemniejsze kolory, a dodatkowym plusem będzie możliwość wyprania pokrowca w pralce.

źródło: bel-pol.pl | www.bhg.com
3. GALERIA NA ŚCIANIE
To niesamowite, jak bardzo może odmienić nasz salon nowy obraz, duże rodzinne zdjęcie wydrukowane na płótnie albo układ kilku ramek w różnych rozmiarach z ulubionymi zdjęciami. Taki dodatek odświeży wnętrze i będzie ciekawym elementem pokoju.
4. PRZECHOWYWANIE
Trudno, aby pomieszczenie wyglądało na czyste i atrakcyjne, gdy sterta rzeczy zaśmieca każdą wolną powierzchnię. Jeśli Twój dom jest przepełniony przedmiotami, wszędzie widać zabawki, buty, gazety i różne inne rzeczy oznacza to, że potrzebujesz sprytnych rozwiązań, które pozwolą zachować wszystkie rzeczy w pokoju, bez konieczności patrzenia na nie. Wybierz stolik z szufladami, dzięki któremu można schować gazety, zeszyty i książki. Mimo, że niewidoczne to wciąż będą pod ręką. Na dziecięce zabawki sprawdzą się plastikowe pojemniki. Dzięki nim łatwo utrzymać porządek. Poukładane na pułkach ozdobne kosze pomieszczą płyty CD, piloty i inne drobne przedmioty, które wydają się leżeć wszędzie.

                                           5. PODZIEL PRZESTRZEŃ

Nawet mały salon może być podzielony na kilka mniejszych przestrzeni o różnej funkcji. Takie strefowanie pokoju sprawi, że nawet w niewielkiej przestrzeni każdy z domowników będzie mógł spędzać czas nie przeszkadzając sobie nawzajem. Kanapa i stolik stworzą miejsce do oglądania telewizji. Aby stworzyć przytulne miejsce do czytania ustaw fotel, regał i małą lampkę. Użyj dywaników aby zaakcentować strefy. Naprawdę wystarczy czasami niewielkie przestawienie mebli, aby pokój zyskał na funkcjonalności.

źródło: www.vancouversun.com | www.alvhemmakleri.se
6. DODATKI

Dodatki takie jak poduszki,  zasłony, dywan błyskawicznie odmienią wnętrze pokoju. Takie elementy nie są bardzo kosztowne, a mogą wprowadzić bardzo wiele pozytywnych zmian i zupełnie odmienić przestrzeń. Warto poszukać takich tkanin, wzorów czy kolorów, które będą ciekawym akcentem na tle mebli i ścian.

źródło: besthomeinspirations

2 komentarze:

  1. Poduszki to moim zdaniem najlepszy odświeżacz wnętrza :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny post, mam nadzieję że nie zapomnę o nim wiosną...przy małych wiosennych zmianach :) Obserwuję :)

    OdpowiedzUsuń